40 yıllık firmamızın hikayesi Yönetim Kurulu Başkanı’mız İsmet Kılıç’ın beyaz eşya sektöründeki çıraklık ve ustalık dönemlerinden sonra 1979 yılında İstanbul 4.Levent’te ufak bir atölyede kendi işini kurma hayali ile başladı.

Üç kişi ile birlikte atölyede üretilen ilk malzeme hortum kelepçesiydi. Türkiye’deki yerli firmalar fırın menteşelerini ithal ederken İsmet Kılıç’ın kendi çabaları ile tasarladığı menteşeler kalite ve tasarım açısından ithal ürünlere nazaran üstünlük sağlayınca Bosch, Arçelik ve Vestel gibi beyaz eşya sektörünün en büyükleri ile çalışmaya başlandı.

 Yıllar içerisinde artan talepleri ve büyüyen hacmi karşılamak adına 64 kişilik bir ekiple 1990 yılında 6.500 m2’lik yeni bir üretim tesisine geçiş yapıldı. Türkiye’nin ve dünyanın lider beyaz eşya üreticilerinden Bosch’un global tedarikçisi olan firmamız kaliteli üretime verdiği önemle ve vizyoner bakış açısından ödün vermeden ürün gamını genişletmeye devam etti. 2008 yılında 6.400 m2’lik ikinci bir üretim tesisi Tekirdağ Veliköy’de faaliyete geçirildi. 

 

 

 

Bugün aylık 600 bin menteşe üretim kapasitesi, 400’den fazla çalışanı ve on üç ülkeye ihraç ettiği onlarca patentli ürünü ile İmsan Pres kendi faaliyet alanında önemli başarılara imza atmaya devam ediyor.